Markanızın hedef kitlesi 13 ile 40 yaş arasındaki herhangi birini içeriyorsa, bir TikTok stratejisine sahip olmalısınız. Markanız için dikey video içeriğine yatırım yapmanın bundan daha iyi bir zaman olamazdı. TikTok yeni bir çok reklam modeli ile markanıza bu hizmetleri sunuyor.

Son zamanlarda gelen, profilinize ve videolarınıza bağlantılar ve ticaret URL’leri ekleme özelliği ile e-ticaret sitenizin de trafiğini arttırmak mümkün.

Dolayısıyla, platformdaki organik erişiminiz çok büyük olmakla beraber, aynı zamanda web sitenize anlamlı trafikler de çekebilirsiniz.

TikTok İletişimizinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Uygun Hashtag’leri Kullanın

Diğer birçok sosyal medya ağı gibi, TikTok kullanıcıları videolarını kategorileştirmek ve konuya göre içerik aramak için hashtag’lere güveniyor. Kullanıcılar ekranın altındaki “Keşfet” büyütecine tıklarsa, trend olan hashtag’lere göre sıralanmış bir video listesi görürler. Burada yer alıp TikTok hashtag’lerini kullanmanın markanıza faydalarından bazıları şunlardır:

  • İçeriğinizin erişimini artırmak
  • Rakipleri belirlemek
  • Daha fazla takipçi kazanmak

Tüm pazarlama çalışmalarında olduğu gibi, videolarınızın kampanyanızla en alakalı kişiler tarafından görülebilmesini istiyorsanız, en popüler hashtag’ler yerine en alakalı ve kampanyanızla en uygun hashtag’leri seçmelisiniz. Bu nedenle hashtag’lere sırf popüler oldukları için odaklanmayın.

Güncel TikTok Trendlerini Takip Edin

Pazarlama stratejinizin bir parçası olarak hashtag’leri kullanmanın bir başka yolu da trend olan hashtag’lere dikkat etmektir. Ardından, bu trend içerikler ile ilgili videolar oluşturabilir ve paylaşabilirsiniz. Trendlerin hızlı bir şekilde değişebileceğini ise unutmayın. TikTok trendlerini düzenli olarak takip edin ve çılgınlığa ayak uydurmak için içeriklerinizi şekillendirmeye hazır olun.

Trend olan bir video türünü paylaşıyorsanız, bunu yalnızca herkesin videolarının bir kopyası haline getirmeyin. Videonuzu benzersiz kılmanın bir yolunu bulun.

TikTok Influencer’larını Kampanyanıza Dahil Edin

Sosyal platformlarda içerik üreten Influencer’lar markanızın hitap ettiği kitleye en etkili ulaşma aracı olabilir. Genellikle, paylaştıkları içeriğin kalitesiyle itibar kazanırlar. Bu nedenle, çoğu marka potansiyel müşterilerini Influencer’larla verimli çalışmalar sonucunda elde eder. TikTok Kampanyalarının Gücü yazımızda belirttiğimiz gibi, TikTok yeni nesil influencerlar da yarattı; günümüzün gençleri üzerinde geleneksel film veya televizyon yıldızlarından çok daha fazla nüfuzu olan bir kitle. ” TikTok kampanyalarının gücü ile bu kitleyi bir araya getirmek markanız adına önemli bir strateji olacaktır.

Creatik, deneyimli ekibi ve etkili Influencer’ları ile markanızın daha fazla kişiye ulaşmasını sağlıyor. TikTok ruhuna uygun yaratıcı içerikler ile etkili Influencer’ları bir araya getiriyor. Tüm faaliyetlerimiz için ana hedefinizi destekleyecek şekilde kapsamlı raporlama, analizler hazırlıyor.

Sizde TikTok’ta yer almak istiyorsanız İletişim için tıklayın

Önerilen İçerikler