TikTok’ta markaların veya kişilerin profillerinin doğrulanması yani mavi tık almaları, daha fazla kişiye ulaşmalarını ve güven vermelerini sağlar. Doğrulanmış bir profile sahip olmak, profilinizi özgünleştirir. Doğrulanmış profiller ayrıca daha fazla takipçi ve etkileşimi de beraberinde getirir.

 

Popüler İçerik Oluşturucu rozeti nedir?

Popüler içerik oluşturucu rozeti, TikTok’ta doğrulanmanın başka bir yoludur. TikTok, mecra üzerinde belirli bir takipçi sayısına ulaşmış, yüksek görüntüleme ve beğeni alan hesaplara bu rozeti verir. TikTok ekibi popüler hesapları sürekli kontrol eder ve yüksek kaliteli içeriğe sahip profillere bu rozeti otomatik olarak ekler.

Nasıl Mavi Tık Alırsınız?

Kaliteli İçerikler Oluşturun

TikTok sürekli olarak yüksek kaliteli içerik oluşturan profillere mavi tık veya popüler içerik oluşturucusu rozetleri verir. Bu yüzden markanızın veya sizlerin iyi ışıklandırılmış bir ortamda çekim yaptığınızdan ve yüksek kaliteli videolar ürettiğinizden emin olun.

Yüksek Takipçi

Doğrulanmış profillerin çoğunun takipçi sayıları yüksektir. Bu, mavi tık almak için mutlak bir gereklilik olmasa da, kesinlikle yardımcı olacaktır.

Trend Olan TikTok Akım ve Şarkıları Takip Edin

TikTok’u bir süredir kullanıyorsanız, muhtemelen sürekli farkı şarkıların ve hashtag’lerin trendlere girdiğini fark etmişsinizdir. Bu popüler akımlara dahil olmak sizleri TikTok’ta öne çıkaracaktır.

Diğer Sosyal Medya Kanallarında Doğrulanmış Profilinizin Olması

Bu muhtemelen TikTok’ta mavi tık almanın en kolay yoludur. Yalnızca 100 takipçisi olan profiller olsa da mavi tık alabilirler. Bunun nedeni diğer sosyal medya platformlarında doğrulanmış olmalarıdır.

Kitlenizi büyütmek ve markanızı daha genç bir mecraya taşımak için Creatik olarak sizlere TikTok ajans hizmeti veriyoruz. Türkiye’nin ilk ve tek TikTok Influencer Ajansı olarak iletişim stratejilerinizde yeni nesil dijital kanal olarak TikTok’un da aktif olarak kullanılmasında sizlere strateji, yaratıcı içerik ve proje geliştirme süreçlerinde destek oluyoruz. İletişim için tıklayın.

Önerilen İçerikler