Sosyal medyanın yükselen yıldızı TikTok kullanıcıların favorisi haline geldi. Ortaya çıkan yaratıcı ve eğlenceli çalışmalar da markaların ilgisini çekiyor.

TikTok

TikTok Neden Bu kadar sevildi?

TikTok, platformun yaratıcı ve eğlenceli içerik formatları ile kısa sürede pek çok kullanıcı tarafından sevildi. Kullanıcıların göstermiş olduğu ilgii ve uygulamanın kazandığı popülarite markaların da dikkatini çekti. Platformun sevilmesinin en önemli nedeni olarak eğlenceli ve samimi olması ifade ediliyor. Kullanıcılar kendilerini rahatlıkla ifade edebiliyor.

min-area

TikTok Reklam Modelleri

1
Feed Reklamları

Feed içi reklamlar, TBM (tıklama başına maliyet), BGBM (gösterim başına maliyet) ve GBM (6 saniyelik görüntüleme başına maliyet) dahil olmak üzere üç modelde yayınlanır. TikTok yaşa, cinsiyete ve coğrafi konuma göre hedefleme sunar. Pazarlamacılar ayrıca beyaz listeye ekleme veya kara listeye alma profilleri ile özel kitleler oluşturabilir.

2
Marka Takeover Reklamları

Marka Takeover reklamları, bir kullanıcı TikTok'u açtığında gösterilir. Bu model markaların hemen dikkat çekmesi anlamına gelir. Bu reklamların amacı, kullanıcıların dahili veya uygulamanın dışında bir açılış sayfasını ziyaret etmelerini sağlamaktır.

3
Hashtag Challenge Reklamları

Bu modelde kullanıcılara markalı hashtag kullandırılarak hedef kitle markaya doğru yönlendirilir. Keşfet sayfasında bir banner gibi görünen reklam, kullanıcıları diğer katılımcıların içerik akışını da içerecek şekilde nasıl katılacağına ilişkin talimatları içeren bir sayfaya yönlendirir.

4
Hashtag Challenge Plus

TikTok’un alışveriş yapılabilir reklam biçimi, markaların hashtag'leri desteklemesi ve kullanıcıların video içeriğini ve ürünlerini keşfetmesi için platformda özel bir deneyim yaratması anlamına gelir. Bu özellik, hashtag meydan okuma reklamlarını alır ve alışveriş yapılabilir bir bileşen ekleyerek özelliği daha çok yönlü hale getirir. Kullanıcılar hashtag meydan okuma sayfasına geldiğinde, Videolar sekmesini veya Keşfet sekmesini tıklayabilirler. Videolar sekmesi, kullanıcıları hashtag ile etiketlenmiş bir dizi video içeriği sunar ve kullanıcıdan kendi etiketli içeriklerini göndermesini isteyebilir.

5
Markalı TikTok Çıkartmaları

Markalı TikTok çıkartmaları oluşturmak, markaların kullanıcıları içerikleriyle etkileşime girme imkanı sunar. Örneğin: NFL, kullanıcıların video oluşturma aracındaki “futbol” efektleri klasöründe bulabilecekleri oyuncu AR çıkartmalarını yayınladı. Bu yöntem, markalara geleneksel reklamlardan daha etkileşimli bir deneyim sunar.

6
Influencer Marketing Reklamları

Bu reklam türü, markaların TikTok içerik oluşturucularıyla iş ortağı oluşturmasına ve sponsorlu içerik oluşturup kitleleriyle paylaşmasına olanak tanır.

tanışalım

yeni projelerinizi oluşturalım