Ekranlarda karşımıza çıkan reklamları geçme arzumuz giderek artıyor. Özellikle videolardan önce gösterilen zorunlu reklamlardan rahatsız oluyoruz. Oysa TikTok markalara doğal reklam imkânı sunarak farklı bir bakış açısı yaratıyor.

Temel Bir İnsan İhtiyacını Karşılıyor

TikTok bağlantı kurmak isteyen ve beklentilerini rahatlıkla ifade edebilen kullanıcılardan oluşuyor. Bu yüzden, TikTok’la hikâye anlatımı, farklı bir boyuta taşındı. Kullanıcılar günlük hayatlarında yaşadıklarını çeşitli challenge ve danslarla anlatıyor ve etkileşime dahil oluyor.

Akışın Bir Parçası Olmak

Tamamen organik bir şekilde ilerleyen TikTok viral içerikleri bizlere şunu gösterdi; Reklam yapmayın, TikTok içerikleri yapın!

Hikâye anlatmaya odaklanan TikTok’un mecra içgörüsü ise eğlence ve keyifli zaman geçirmek. Markaların bu içgörü doğrultusunda yapacakları organik içerikler, onları TikTok akışının içine dahil edecektir.

Bu strateji ile markalar TikTok topluluğunun bir parçası olabilir ve TikTok kullanıcıları ile aynı deneyimleri paylaştıklarını gösterip, onlarla anlamlı bir bağ kurabilirler. TikTok diğer mecraların aksine içerik videosuna geçmeden önce izlenmesi gereken zorunlu reklamları, gif’leri, reklam afişlerini içermiyor. Bu yüzden artık her video birer TikTok içeriği. Markalar da uygun içerikler ile TikTok’ta yer aldığı taktirde, akışın içine organik bir şekilde dahil olabilir ve iletişimlerini daha etkili bir şekilde yapabilirler.

TikTok ile gelen yeni reklamcılık anlayışında önemli olan samimiyet ve güçlü bir ses tonu. Markalar TikTok’ta daha samimi olabilirler ve marka hikayesini kullanıcıların içselleştirmesini sağlayabilirler. Sadece kısa vadeli hedeflere ulaşmak için değil, uzun vadede markanın gençlere kendini doğru ifade edebilmesi için de önemli bir fırsat.

Sizlerin ve markanızın TikTok’ta organik bir şekilde yer alması için Creatik olarak sizlere kapsamlı bir TikTok ajans hizmeti sunuyoruz. TikTok akışına uygun, yaratıcı projeler ile içerikler oluşturup, uygun creator desteği ve raporlama ile markanızı TikTok’a taşımak için tıklayın.

Önerilen İçerikler