TikTok’a yeni girmiş bir içerik üreticisi veya markaysanız muhtemelen bu yeni platformun değişkenlerini merak ediyorsunuzdur. TikTok çok hızlı hareket eden bir platform. TikTok’un şu anda dünya çapında 800 milyon aktif kullanıcısı var ve bu sayı her gün artıyor. Platformu kullanan içerik üreticileri bir gecede küresel yıldızlar haline gelebiliyorlar. Ve TikTok’taki trendler ışık hızında ilerliyor. Bu sebeple TikTok’un özellikleri sürekli değişmekte ve gelişmekte.

Yine de TikTok stratejinizin olması her zaman iyidir. Profesyonel bir TikTok içerik üreticisi olmak veya markanıza yüksek erişim getirmek için sizlere yaratıcı içerikler sunan ve bunları geliştirmek adına detaylı raporlama yapabilen, markalarla aranızda bir köprü oluşturabilecek bir TikTok ajansı ile çalışmanız iyi olabilir. Ancak yine de birkaç ekstra dokunuş ile içeriklerinizi daha yüksek kitlelerle buluşturabilirsiniz.

Bu yazımızda TikTok’ta içeriklerinizi yayınlamak için küresel en iyi zamanlarla ilgili araştırmayı sizlerle paylaşacağız.

2020 raporuna göre TikTok’ta içeriklerinizi yayınlamak için en iyi zaman sabah 6-10, akşam 7-11 arası.

“TikTok’ta yayınlamak için en uygun zaman nedir?” adlı gerçekleşen bir çalışmada, sorulara cevap vermek için 100.000’den fazla gönderi üzerinde bir çalışma gerçekleştirildi. Çalışma, en yüksek katılım seviyelerinin Salı günü saat 21:00’da, Perşembe günü saat 12:00’de ve Cuma günü 05:00’da gerçekleştiğini ortaya koydu.

İşte 2020’de TikTok‘ta içerik yayınlamak için küresel en iyi zamanları anlamayı kolaylaştıracak görsel bir örnek:

TikTok videosu yayınlama konusunda en iyi zamanı bulmak için ihtiyacınız olan her şey, hedef kitlenizin ne zaman en çok aktif olduğu hakkında ayrıntılı bilgiler dahil olmak üzere hesabınızın analizinde görüntülenir.

TikTok Videosu Yayınlamanın En İyi Zamanı Herkes İçin Farklıdır

TikTok’ta içeriklerinizi yayınlamak için küresel en iyi zamanlar, başlamak için mükemmel bir örnek. Ancak gerçekte, her içerik oluşturucusu veya markanın TikTok’ta içerik yayınlamak için en iyi zamanları biraz farklı olacaktır. Herkese uyan tek bir çözüm yoktur.

Neden? Her içerik üreticisi ve takipçi kitlesi farklıdır! Hedef kitlenizin konumu, ilgi alanları, yaşı ve cinsiyeti bir rol oynayacaktır.

Öyleyse, rekabete ayak uydurmak istiyorsanız ve TikTok’ta yayınlamak için en iyi zamanı bulma konusunda ciddiyseniz, bunu yapmanın yolu sizlere yol gösterecek bir TikTok partneri ile çalışmak olabilir.

Türkiye’nin ilk ve tek TikTok ajansı olan Creatik; markanıza ve sizlere özel, TikTok ruhuna uygun yaratıcı ve dinamik içerikler oluşturarak ürün ve hizmetlerinize dair hedef kitlenizin ilgisini çekecek ve onları projenizin bir parçası haline getirecek içerikler oluşturuyor. Influencer seçim ve yönetiminin yanı sıra etkin hesap yönetimi ve raporlama ile prodüksiyonlu içerikler oluşturmak için sizinleyiz. İletişim.

Önerilen İçerikler